Keşke Ben Onunla Evlenmeseydim

Bu konu aslında çok eş ve koca için. Bu yazı kısa , ama önemli bilgisi var. Evlenme, bu büyük akad vardır. Bunun çok ağır mesuliyeti var erkek için. Çünkü o kadını aldı, kadının ebevyninden. Ve onlar birbirleri ile yaşayacak ve orada erkek lider gibi.
Koca kadını için reistir.

Bu reisın uç amacı olmalı :
1. Eşine verdiği sözü tutmak
2. Eşine ve ailene muhafiz
3. Ve sahip çıkmalı

Bir evlenme bir ibadettir. Ve çok fazla şeytan uyma. O yüzden çok önemli kadını/ eşi anlamak erkek/ koca için. Çünkü kadın çelikten oluşturulan değil.Çünkü çelik eritebiliyor. Dahası taştan oluşturulan ,çünkü taş kopmayan parçalar halinde. Ama kadın en çarpık kaburgadan oluşuturuldu. Eğer değistirilebilirse kırık olabilir. Eğer değistirilemez çarpık. O yüzden Hz.Peygamber değiştirilmesini. Ama Hz.Peygamber bize sordu ,” Kadınlar tutunuz! Çok yavaş yavaş söylüyorsunuz. Kadınların nazını söyleyiniz. Sonra kadınları en iyi ve meruf tedavi ediniz.

Eğer bir koca bulurken eşten çok hata ya da şeylerden çok hoşlanmıyorsanız, siz sabretmek zorundayız. Sonra siz düşününüz Allah’ın söylesi. Mümkün o sizin için kerih olsa da (hoşunuza gitmese de) üzerinıze farz kılındı. Ve hoşlan mayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerdir. O yüzden bir koca özgünken , “ Ben onunla evlenmeseydim. “ derse bir varsayımla şeytanın kapısı açıbilir.

Bunlar kadınıların karakteridir :
1. Kıskanç, hem kocanın annesini hem onun kız kardeşini , onun ablası nı ya da başka kadınları.
2. Hissetme güçü hisleri akıldan daha yüksek. Bu yüzden sık-sık kızması daha kolay.
3. Takıdan çok hoşlanıyorlar.
4. Eşlerinden kocalardan övgüye ihtiyaçları vardır.
5. Onların görüşüne hurmet ediimesine ihtiyaçları var. Egoistlik olmaz.
6. Sizin vaktinizi onların vermeniz gerek oynayın.
7. Kocalar eşleri için suslenmeli.
8. Sabretmeli. Ecele etmemeli.

Eş bardak gibi. Eğer bardağa süt doldurulursa, kurur. Eğer kurursa onlar saçacaklar başka yere. Onların susuzluluğunu yok etmek için . Onlar başka insanı saçacaklar hikaye etmek için. Allah Kuranda söyledi ve bu tevcih kocaları için, eğer problem bulursa.
1. Onu affetiniz
2. Onu küçümsemeyiniz
3. Onun hatalarını unutunuz

Bir kadın mutluluk ve huzur için evlenir. Sadece biyolojik ihtıyaçı değil oysa para. Bu hayat çok kısa. Düstüğü bir kaburganız durumunda ahirette gitmesini bize nasip olmasın tevcih koca için : Sizini en hayırlınız ailesine ve eşine karşı en hayırlı olananızdır. Tevcih eş için : eğer senin kocan sana bakarsa, o huzur hissedecek ve eğer dışarıya çıkacaksın, izin istemek lazım ve eğer senin kocan dışarıya çıkarsa, sen kendisini tutacaksın

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s